Maszyna bądź linia produkcyjna podobnie jak samochód składa się z tysięcy różnych części, dlatego opracowanie i uruchomienie projektu musi być dokładnie zaplanowane i skoordynowane. Każdy projekt to ciąg dokładnie zaplanowanych czynności i procedur wypracowanych na bazie lat doświadczeń i wdrażania najlepszych metod zarządzania.
Zanim jednak można mówić o projekcie wstępem do całości jest nasza oferta. Już ten etap jest dla nas bardzo ważny, dlatego dokładamy wszelkich starań aby jak najlepiej nasze wyobrażenia i założenia przelać na papier. Szczegółowo przedstawiamy klientowi opis konceptu oraz wszystkie kluczowe koszty jakie występują w projekcie.
Takie podejście daje poczucie pewności i bezpieczeństwa dla obu stron - my po aprobacie oferty mamy pewność, że dobrze się zrozumieliśmy natomiast klient wie dokładnie z czego i z jakich kosztów będzie się składać jego inwestycja.
Każda oferta, która zamienia się w zamówienie a tym samym staje się projektem daje na dużo satysfakcji i jest bodźcem do intensywnej pracy. Dla każdego projektu, który realizujemy zostaje przydzielony kierownik produktu - to on będzie główną osobą kontaktową, będzie odpowiedzialny za koordynację projektu i zarządzanie komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną.
Z pewnym uproszczeniem podczas realizacji każdego projektu można wyróżnić cztery zasadnicze etapy:
Zakładając nawet, że dany projekt pochłania cały zespół konstruktorów czy automatyków w skali firmy równolegle pracujemy zawsze nad kilkoma projektami jednocześnie, z których każdy znajduje się na innym etapie produkcji. W praktyce jednak, z uwagi na fakt, że działy inżynieryjne i montażu to zespoły kilkunastu osób nasza wydajność pozwala na jednoczesną pracę nad wieloma projektami.
Kluczowe etapy projektu kończą się akceptacją i odbiorami dając klientowi szczegółowy wgląd w przebieg projektu.