Historia spółki

Początki PhiLogic sięgają 2009 roku. W formie spółki z o.o. firma istnieje na rynku od roku 2011 i od samego początku działamy w obszarze automatyki przemysłowej.

Początki Philogic

Początki Philogic

Początki Philogic sięgają roku 2009, kiedy to w formie kilkuosobowej działalności rozpoczynaliśmy realizację pierwszych projektów dla branży motoryzacyjnej.
W formie spółki istniejemy od 2011 roku. W pierwszych latach funkcjonowania firma zlokalizowana była w Trzebini.

Lata 2011 - 2015 to czas intensywnego rozwoju, kiedy zdobywamy coraz większe doświadczenie a liczba pracowników z każdym rokiem się podwaja. W roku 2015 liczba pracowników przekracza 20 osób, a zdobyte na rynku uznanie procentuje pierwszym zagranicznym kontraktem na linię montażową.

Postępujący rozwój

Lata 2015 - 2019 to nadal postępujący rozwój, rosnący obrót i ilość pracowników. W 2016 uruchamiamy własną narzędziownię, której zadaniem jest dostarczanie detali dla własnych potrzeb produkcyjnych. Pozwala nam to szybko reagować na wszelkie zmiany i korekty w projektach.

Projekty realizujemy w Polsce i za granicą - z każdym kolejnym rośnie ich skala i wartość. W obecnej siedzibie zaczyna nam doskwierać brak miejsca na realizację coraz większej ilości projektów. W 2018 roku zostaje podjęta decyzja o konieczności budowy nowej siedziby. Końcem 2019 roku nowy budynek w Chrzanowie staje się faktem, firma przenosi się do nowej siedziby.

Postępujący rozwój

Nowa siedziba

Dysponujemy teraz 440m2 powierzchni biurowej oraz blisko 1000m2 hali produkcyjnej. Nowe warunki pracy i znacznie większa przestrzeń dają nam zastrzyk energii do dalszego rozwoju. Wraz z przeniesieniem się do nowej siedziby wdrażamy system zarządzania ISO 9001. Początkiem 2020 roku firma liczy około 55 pracowników.

Narzędziownia staje się odrębną spółką i rozpoczyna świadczenie usług również dla zewnętrznych podmiotów, w tym czasie rozwija się również sprzęt jakim dysponujemy. W 2021 roku w związku z coraz większym zapotrzebowaniem na podajniki wibracyjne Philogic postanawia otworzyć oddział odpowiedzialny z budowę podajników.

Nowy oddział

W Warszawie powstaje oddział oparty na doświadczonych osobach z branży, który specjalizuje się wyłącznie w systemach podawania. Jednocześnie Philogic staje się autoryzowanym dystrybutorem komponentów marki RNA. Początkiem 2022 roku firma liczy już około 75 pracowników.

Na przestrzeni lat zmieniło się wiele - rozwinął się nasz zespół i możliwości nie zmieniła się jednak misja firmy, którą jest rzetelne i terminowe dostarczanie innowacyjnych rozwiązań do automatyzacji przemysłu.

Nowy oddział